Kendini Değerlendirme Envanteri Puanlama

Bu dosyayı, Prof. Dr. Yıldız Kuzgun tarafından geliştirilen Kendini Değerlendirme Envanteri’nin kolaylıkla puanlanıp öğrenci profilinin oluşturulabilmesi için hazırladım. Kendini Değerlendirme Envanteri ile yürüttüğünm bir araştırmada öğrencilere dönüt olabilmesi için bir Kendini Değerlendirme Envanteri Puanlama ve Profil Çıkarma Aracına ihtiyaç duydum. İnternette ulaştığım iki adet puanlama dosyasının ikisinde de dosya kilidi olması nedeniyle kendim yeni bir dosya hazırlamaya karar verdim.

Lisansüstü eğitim görenlerin alışık olduğu tarzda bir veri girişi sistemi mevcuttur. Her öğrenci için bir satır ayrılmıştır. Veri girişi yaparken A = 1, B =2, C = 3, D =4 ve Kız = 1, Erkek = 2 şeklinde giriş yapınız. Böylece daha hızlı veri girmeniz mümkün olacaktır. İnternette bulduğum iki dosya ve Kendini Değerlendirme Envanteri El Kitabı ile birlikte gelen program ne yazık ki bu dosyadaki pratikliği sunamamakta.

İsterseniz doğrudan Ham Veri Gir kısmına öğrenci cevap kağıdındaki verileri girin, isterseniz SPSS veya PSPP’den kopyala – yapıştır yapın.

Profil dosyasını oluşturmak için Öğrenci Seç sayfasına gelin ve öğrenci adını yazın ya da aşağı ok düğmesine basarak öğrenci adı listesinden öğrencinin adını seçin. Kolaylık olması açısından Ham Veri Gir sayfasındaki verileri öğrenci adlarına göre alfabetik olarak sıralatabilirsiniz.

Dosyada herhangi bir koruma yoktur. Kodları inceleyebilir, hataları düzeltebilir ya da ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu dosyayı geliştirebilirsiniz.

Dosyayı İndir

Kendini Değerlendirme Envanteri Puanlama Profil Çıkarma İndir

Creative Commons Lisansı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.